برگزار کننده مسابقه پیامکی ایرانسل رسما از مسلمانان اهل سنت عذرخواهی کرد

انتشار بیانیه فراکسیون نمایندگان اهل سنت مجلس ایران در اعتراض به ایرانسل شرکت ایرانسل با انتشار اطلاعیه ای رسما از مسلمانان اهل سنت بخاطر اهانت به حضرت عمر فاروق عذرخواهی کرد.

 

به گزارش کمپین سراسری تحریم ایرانسل این شرکت، بعنوان مسئول تامین محتوا و برگزاری مسابقه "اسوه عدالت" بر روی بستر فنی شبکه تلفن همراه ایرانسل، اذعان کرده است که "انتخاب گزینه دوم این سوال، چیزی جز یک اشتباه غیر عمدی نبوده و از عموم مسلمین، صمیمانه تقاضا دارد تا عذرخواهی صادقانه اش را به دلیل اشتباه صورت گرفته، پذیرا باشند."

ایرانسل قول برخورد با شرکت برگزار کننده مسابقه اهانت آمیز را داده و اعلام کرده است که علی‌رغم دریافت توضیحات موسسه فرهنگی کلید طلایی که جهت تنویر افکار عمومی منتشر شده است، تاکید می‌شود نحوه برخورد با شرکت فوق‌الذکر، در چهارچوب قرارداد فی‌مابین و مجوزهای اخذ شده شرکت فوق از مراجع و نهادهای ذی‌صلاح، تحت بررسی است.

در همین حال کمپین سراسری تحریم ایرانسل که آغازگر اعتراضات اهل سنت ایران به اهانت شرکت ایرانسل به حضرت عمر فاروق است اعلام کرد که عذرخواهی ایرانسل را یک پیروزی برای حرکت مدنی و مسالمت آمیز خود می داند.

این کمپین در صفحه خود نوشت: "پیروزی این کمپین پیروزی بر تعصب و دگم اندیشی ، پیروزی بر اهانت و ناسزاگویی و پیروزی بر افراط گرایی و خشونت است."

کمپین از نتیجه حاصل شده استقبال کرده و گفته است که عذرخواهی شرکت ایرانسل و موسسه فرهنگی کلید طلایی به عنوان مسئول برگزاری مسابقه موهن، باید درس عبرتی برای دیگر موسسات و رسانه ها باشد تا از این پس به اعتقادات و شخصیتهای مورد احترام اهل سنت و دیگر ادیان و مذاهب اهانت نکنند.

به گفته این کمپین "تحریم ایرانسل از صبح روز چهارشنبه گذشته تا بعدازظهر شنبه چنان ضربه ای را به این شرکت وارد کرد که ناچار شد در اولین فرصت بعد از دو روز تعطیلی به درخواست کمپین که درخواست توده جامعه بود پاسخ دهد و از مردم عذرخواهی کند."

کمپین از رسانه های داخلی نیز انتقاد کرده که در برابر زشت کاری ایرانسل منافع خود از آگهی های ایرانسل را بر اعتقادات و باورهای مردم ترجیح دادند و سکوت کردند.

در همین رابطه دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان علیه مدیرعامل شرکت ایرانسل به اتهام تشویش اذهان عمومی و اهانت به مقدسات اهل سنت که آن را مغایر با فتوای رهبر انقلاب دانسته، اعلام جرم کرد.

به گزارش کمپین سراسری تحریم ایرانسل، فراکسیون نمایندگان اهل سنت ایران در مجلس نیز با انتشار بیانیه ای اهانت این شرکت به خلیفه عادل حضرت عمر فاروق را بر خلاف وحدت و فرامین رهبر ایران دانسته و اهانت به خلیفه دوم مسلمانان را در صحن مجلس شورای اسلامی محکوم کردند.

19 نفر از نمایندگان اهل سنت مجلس این بیانیه را امضا کرده اند.